Молитви у Джублику

Молебень до Архистратига Михаїла

Свящ.: Благословенний Бог наш завжди, нині, повсякчас і на віки вічні!
Хор: Амінь.
Слава Тобі, боже наш, слава Тобі!
(Початок Звичайний)

Свящ.: Бо Твоє є царство і сила і слава Отця, і Сина, І Святого Духа завжди, нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

Тропар (г.4). Небесних воїнств Архистратиги!* Молимо вас завжди ми, недостойні,* щоб вашими молитвами ви захистили нас покровом крил духовної вашої слави,* охороняючи нас, що прибігаємо і щиро кличемо:* Від бід визвольте нас, як чиноначальники небесних сил!
Слава і нині: Кондак (г.2). Архистратиги Божі, служителі божественної слави,* ангелів начальники і людей наставники!* Корисного нам просіть і великої милості,* як безтілесних Архистратиги.

Величаємо Тебе,* Архистратиже Михаїле,* і всіх Вас, Ангельські небесні сили,* що повсякчас прославляєте Господа.

Стих: Я буду дякувати Тобі, Господи, з усього серця мого, і, перед Ангелами буду Тебе хвалити.
Стих: Ангел Господній стоїть на варті навкруг тих, хто його боїться, і, їх визволяє.
Стих: Благословіть Господа, всі Його небесні сили, слуги, які виконують Його волю.
Слава і нині.

Свящ.: Будьмо уважні. Мир усім. Премудрість, Будьмо уважні!
Прокімен. Ти твориш духів Ангелами Своїми,* і слугами Своїми – полум’я вогненне.
Стих: Благослови, душе моя, Господа! Господи, Боже мій, Ти вельми великий.
Свящ.: Господеві помолімося.
Хор: Господи помилуй.
Свящ.: Бо Ти Святий, Боже наш, і на святих спочиваєш, і ми Тобі славу віддаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.
Хор: Усе, що живе, нехай хвалить Господа.
Свящ.: Хваліть Бога у святині Його. Хваліть Його у твердині сили Його.
Свящ.: Щоб удостоїтися нам вислухати Святе Євангеліє, Господа Бога молімо!
Хор: Господи помилуй (3р.).
Свящ.: Премудрість прості. Вислухаймо святого Євангелія. Мир всім.
Хор: І духові твоєму.
Свящ.: Від Матея Святого Євангелія читання.
Хор: Слава Тобі, Господи. Слава Тобі!
Свящ.: Будьмо уважні.

Сказав Господь притчу оцю: Царство небесне подібне до чоловіка, який посіяв на своєму полі добре зерно. Та, коли люди спали, прийшов його ворог і посіяв поміж пшеницю кукіль і пішов. Коли виросло збіжжя і вигнало колосся, тоді появився і кукіль. Прийшли слуги господаря і кажуть до нього: Пане, хіба не добре зерно Ти посіяв на своїм полі? Звідки взявся кукіль? Він відповів їм: Ворог-чоловік зробив це. Слуги йому кажуть: Хочеш, ми підемо його виполемо? Ні, каже він, щоб виполюючи кукіль ви часом не вирвали разом з ним пшениці. Лишіть, нехай росте до жнив одне й друге разом. А під час жнив я скажу женцям: Зберіть спочатку кукіль та зв’яжіть його в снопи, щоб його спалити. Пшеницю ж складіть у мою клуню. І підійшли до Ісуса Його учні та й кажуть: виясни нам притчу про кукіль, що на полі. Він у відповідь сказав їм: Той, хто сіє добре зерно – це Син Людський; поле – це світ; добре зерно – це сини Царства; кукіль – це сини лукавого; ворог, що його посіяв – це диявол; жнива – це кінець світу; женці – це Ангели. Так, як збирають кукіль та палять у вогні, так само буде при кінці світу. Син Людський пошле Своїх Ангелів, які зберуть із Його Царства всі спокуси і тих, які чинять беззаконня, та вкинуть їх до вогненної печі. Там буде плач і скрегіт зубів. І тоді, праведні засяють як сонце, в Царстві Отця свого. Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає.

Хор: Слава Тобі, Господи. Слава Тобі!

Воєначальнику небесного війська, ми просимо твого заступництва!

Після кожного стишка: Архистратиже Божий Михаїле,* заступайся за нас!

Воєначальнику небесного війська, борися за спасіння наших душ.
Воєначальнику небесного війська, ми довіряємо тобі своє спасіння.
Воєначальнику небесного війська, не дозволь, щоб лукавий радів над нами.
Воєначальнику небесного війська, накажи своїм Ангелам пильнувати наші серця.
Воєначальнику небесного війська, Ти наш захисник у цьому світі.
Воєначальнику небесного війська, захисти нас від затій лукавого.
Воєначальнику небесного війська, додай нам відваги у боротьбі зі спокусами.
Воєначальнику небесного війська, навчи нас бути вірними Творцеві.
Воєначальнику небесного війська, допоможи нам побороти будь-які сумніви у житті.
Воєначальнику небесного війська, допоможи нам зберігати заповіді Господні.
Воєначальнику небесного війська, не допусти, щоб ми засумнівалися під час спокус.
Воєначальнику небесного війська, навчи нас кликати так, як Ти: хто як Бог!

(г. 1 Подібний: Небесних воїнств) Як Ангели, так і ми, земляни,* прославмо Бога, який сидить на престолі слави,* і співаймо пісню:* Святий Ти, Отче Небесний,* Святий Ти, Слово Споконвічне,* Святий Ти, Всесвятий Душе.
Стих: Ти твориш духів Ангелами Своїми,* і слугами Своїми – полум’я вогненне.
Архистратиже Михаїле! Ти передуєш на небі у повній сміливості,* і стоїш у славі перед Престолом Величності,* оглядаючи невимовні речі.* Спасай нас, просимо, своїми молитвами в усіх потребах,* небезпеках і напастях!
Стих: Хваліть Господа всі Ангели Його, хваліть Його всі слуги Його!
Ти найперший служитель між безтілесними Ангелами,* славного, Божого світлоявління* очевидець і довірчий, Михаїле Архангеле!* Спасай нас, які побожно вшановують тебе,*та з вірою оспівують Пресвяту Тройцю.
Слава і нині. (г. 8) Як вождь і воєвода, і князь Ангелів визволяй, Архистратиже,* від усякої загрози, скорботи, недуг і тяжких прогріхів тих,* які з вірою оспівують та моляться до тебе, славний.* Бо ти яснієш неприступним світлом Владичної слави,* і бачиш невидимого Бога * Який заради нас прийняв від Діви Тіло,* бажаючи спасти рід людський.

Свящ.: Покірно схиливши голови і коліна Господеві помолімося!
Хор: Господи помилуй (3 р.)

Величний Божий Воїне, Начальнику всіх небесних сил, ми з пошаною та любов’ю схиляємо перед Тобою свої голови та коліна. Ти переміг Люцифера, коли той збунтувався проти безмежної Божої доброти та любові у величній небесній боротьбі. А сьогодні ми, які живуть на землі, маємо те саме завдання: перемогти лукавого зі всіма його слугами та служницями, зі всіма його підступами та спокусами. Однак, ти був свідком того, як, навіть третина небесних сил, не встояла перед обманом диявола, то що вже казати нам, немічним. Тому ми просимо Тебе: наповни наші серця своєю відвагою та вірністю за Твоїм прикладом. Пришли нам на допомогу Ангелів у боротьбі зі злом та спокусами. Навчи нас бути витривалими та люблячими дітьми нашого небесного Отця та Пречистої Діви Марії до останнього нашого віддиху на землі. Щоб ми могли колись разом з Тобою прославляти Пресвяту Трійцю у небесному царстві на віки вічні. Амінь.

Молитва Блаженного Священномученика Теодора (Ромжі)

Перед Твоїм Престолом, славимо Тебе, Пречиста Діво Маріє, з надією, що Ти випросиш для нас милосердя, благодать, дієву допомогу і захист у ці дні випробувань, не за наші заслуги, на які не можна покликатися, але з незмірної доброти Твого Материнського Серця.
Тобі, Твоєму Пречистому Серцю, доручаємо і посвячуємо себе, Мати Милосердя. Проси у Господа ту милість, що здатна відразу навернути людське серце. Візьми під Свою опіку невіруючих, тих, які пропадають у тіні смерті, дай їм мир та проси, щоб і для них настав день правди, щоб вони разом з нами співали Спасителеві світу: «Слава на висотах Богові, і на землі мир людям доброї волі».
Наверни до єдиної Христової Церкви тих, які Тебе особливо вшановують. Бо немає такого житла, у якому не зберігали б благочестиво Твій образ. Збуди у вірних любов до чистоти і достойного християнського життя, апостольське старання про те, щоб боголюбиві народи росли і заслугами, і кількістю.
І врешті, як Святіший Отець доручив Найсвятішому Серцю Ісуса Церкву і все людство, так ми доручаємо Тобі, Твоєму Пречистому Серцю себе, нашу державу, нашу єпархію, сімї, молодь, всіх нас, Царице світу, наша Мати. Щоб Твоя любов і заступництво наблизили перемогу царства Господнього, щоб усі народи, в примиренні з собою і Господом, славили Тебе, Благодатна. І, на всій землі, разом з Тобою, співали вічну молитву слави, любові й подяки Джерелу Правди, Життя і Миру – Найсвятішому Серцю Ісуса. Амінь

Свящ.: Помилуй нас, Боже з великої милості Своєї. Молимось Тобі, вислухай і помилуй!
Хор: Господи помилуй (3 р.)
Свящ.: Ще молимось За Святішого, Вселенського Архієрея нашого (ім‘я) Папу Римського, щоб Господь Бог наш йому особливо допомагав та покріпляв у всьому – промовмо всі.
Хор: Господи помилуй (3 р.)
Свящ.: За блаженішого верховного Архієпископа нашого Кир (ім‘я), преосвященішого Митрополита нашого Кир (ім‘я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім‘я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за всіх у Христі братів та сестер наших – промовмо всі.
Хор: Господи помилуй (3 р.)
Свящ.: Ще молимось за всяку душу християнську, скорботну й утиснену, за здоров’я, спасіння і відпущення гріхів наших – промовмо всі.
Хор: Господи помилуй (3 р.)
Свящ.: Вислухай нас Боже, Спасителю наш, надіє всіх людей на землі і тих, що далеко на морі та в повітрі; будь, Владико, ласкавий нам у гріхах наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбний Бог і Тобі славу віддаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

Свящ.: Премудрість!
Хор: Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Свящ.: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі!
Хор: Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь. Господи помилуй (3 р.). Благослови!
Свящ.: Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, Святого Йосифа, Її Обручника, заступництвом Святого Архистратига Михаїла, та інших небесних сил безтілесних, молитвами святих Апостолів і всіх святих нехай помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Хор: Амінь.

Акафіст до Архангела Михаїла
1 кондак
«Хто, як Бог?» – закликав Ти, Архистратиже, під час бунту небесних сил проти свого Творця. І цей клич став Твоїм іменем. А ми, ті хто живе на землі, бажаючи Тебе наслідувати, співаємо Творцеві: Алилуя !

1 ікос
Твоє ім’я, Аржистратиже Михаїле, це заклик до боротьби з бунтівними силами, які ставлять себе вище від Всевишнього. Тож ми, як Ангели, які відгукнулися на Твій заклик, разом з ними прославляємо Тебе:
Радуйся, бо Ти виявився вірним Сотворителеві;
Радуйся, бо Ти засяяв ясніше від зір;
Радуйся, бо Ти не засумнівався під час спокус;
Радуйся, бо Ти свою волю підпорядкував Господеві;

Радуйся, бо Ти полководець небесних сил;
Радуйся, бо Ти вірний Божий слуга;
Радуйся, бо Ти відкинув гордість лукавого;
Радуйся, бо Ти виявив вірність Богові;

Радуйся, бо Ти для нас дороговказ;
Радуйся, бо Ти захисник для нас;
Радуйся, бо Ти заступаєшся за нас;
Радуйся, бо Ти допомагаєш нам долати спокуси лукавого;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

2 кондак
Творець небесних сил, бажаючи дарувати свою любов іншим сотворінням, показав Тобі, Михаїле, і всім Ангелам, образ Людини створений на свою подобу. І, Ти, подивляючи Його доброту і велич, разом зі всіма вірними Господеві Ангелами, закликав: Алилуя!

2 ікос
Коли Небесний Отець, показав Вам , Михаїле, образ Свого воплочення серед людського роду, Ти не відрікся Його, а ще вірніше став Йому служити приймаючи дар Його любові до всього, що Він сотворив. І за це співаємо Тобі:
Радуйся, бо Ти прийняв Божу любов;
Радуйся, бо Ти не відкинув Творця;
Радуйся, бо Ти прийняв Божу волю;
Радуйся, бо Ти виявив смирення до Отця;

Радуйся, бо Ти здобув перемогу в боротьбі;
Радуйся, бо Ти скинув з небес гордого диявола;
Радуйся, бо Ангели за Тобою пішли;
Радуйся, бо Ангели у Тобі відвагу знайшли;

Радуйся, бо Ти нас вчиш перемагати в житті;
Радуйся, бо Ти нас вчиш приймати Божу любов;
Радуйся, бо Ти нас вчиш вірності Творцю;
Радуйся, бо Ти кличеш до боротьби за любов;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

3 кондак
Побачивши красу Непорочної Діви Марії, з якої мав намір воплотитися Господь. Ти був захоплений Її чистотою і смиренням, та з подивом закликав до Творця: Алилуя!

3 ікос
Бунтівні Ангели не захотіли, щоб їх Царицею стала Всенепорочна Діва Марія. Гордість засліпила їхні серця і вони вирішили, що вони могутніші та мудріші від Всевишнього. Ти ж, Михаїле, бачачи велич смирення, чистоти і любові Пречистої, та бруд і гидоту гордих ангелів, вибрав Пречисту, як найбільший скарб Вселенної, який Господь дарує Тобі та всім тим, хто піде за Тобою. Тож, бачачи Твій приклад і ми вибираємо Пренепорочну, а Тобі, з подякою, співаємо:
Радуйся, бо Ти вибрав покору;
Радуйся, бо Ти вибрав чистоту;
Радуйся, бо Ти вибрав любов;
Радуйся, бо Ти вибрав Творця;

Радуйся, бо Ти дороговказ для людей;
Радуйся, бо Ти борець за Любов;
Радуйся, бо Ти Полководець вірності;
Радуйся, бо Ти охоронець чистоти;

Радуйся, бо Тобі відкрито таємниці добра;
Радуйся, бо Ти зрозумів цінність смирення;
Радуйся, бо Ти прийняв Божу любов;
Радуйся, бо Ти прийняв Боже провидіння;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

4 кондак
Господь Неба і землі показав Тобі, Архангеле, і всім Небесним Силам, велич Свого воплочення на землі та намір жити між людьми, щоб подати їм можливість розділити з Вами радість небесного життя. І, Ти, зі всіма вірними Творцеві Ангелами, заспівав Йому: Алилуя!

4 ікос
Тільки чисте від бруду гордості серце могло прийняти Божу і беззастережно довіряти їй. Саме таким є Твоє серце, Михаїле, бо Ти не бридишся людиною, а готовий служити їй за прикладом Небесного Отця. І за це ми співаємо Тобі:
Радуйся, вірний воїне;
Радуйся, чистий Ангеле;
Радуйся, величний Архангеле;
Радуйся, могутній Архистратиже;

Радуйся, покровителю людей;
Радуйся, Полководче небесних сил;
Радуйся, охоронне держав;
Радуйся, захиснику людських душ;

Радуйся, душе смиренності;
Радуйся, воїне Божий;
Радуйся, провіднику до Бога;
Радуйся, охоронцю чистоти;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

5 кондак
Коли Господь показав Вам, Михаїле, що з любові до людей він дасть нам поживу Свої Тіло і Кров, які прийняв від Пречистої Діви Марії. То всі ви, небесні хори, заспівали Йому: Алилуя!

5 ікос
Хоч і не можучи в повноті збагнути Божу любов до людини та до себе Ти, Михаїле, став провідником для тих, хто хоче, ЇЇ прийняти і жити нею. Тому ми, дякуючи Тобі за це, співаємо:
Радуйся, бо Ти прийняв Любов;
Радуйся, бо Ти відкинув гордість;
Радуйся, бо Ти у любові живеш;
Радуйся, бо Ти всіх до Творця ведеш;

Радуйся, бо Ти нас захищаєш від зла;
Радуйся, бо Ти нас ведеш до добра;
Радуйся, бо Ти охоронець Божих дітей;
Радуйся, бо Ти полководець воїнів Христа;

Радуйся, бо в Тобі наша сила;
Радуйся, бо Ти нам даєш надію;
Радуйся, бо Ти нас до неба ведеш;
Радуйся, бо Ти нам на поміч ідеш;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

6 кондак
Ти побачив, як, з любові до людини, Господь іде на добровільні страждання, хрест і смерть, і закликав: Алилуя!

6 ікос
Незбагненну самопожертву Творця з любові до людини, Ти побачив Михаїле, і, зрозумів, що таку саму любов, Він має і до Вас, небесних духів. Тож приймаючи Його Любов, Ти Сам запалав нею, та вирішив, за прикладом Нашого Небесного Отця, допомагати нас зрозуміти Її. І за це ми, дякуючи Тобі, Тебе величаємо:

Радуйся, бо Ти пізнав Божу любов;
Радуйся, бо Ти нею живеш;
Радуйся, бо Ти іншим несеш;
Радуйся, бо Ти нас до Неї ведеш;

Радуйся, бо Ти охоронець Її;
Радуйся, бо Ти промінь сяйва в темноті;
Радуйся, бо Ти промінь надії в пітьмі;
Радуйся, бо Ти приклад любові Творця;

Радуйся, кличемо Тобі;
Радуйся, ми молимось Тобі;
Радуйся, ми славимо Тебе;
Радуйся, ми надіємось на Тебе;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

7 кондак
Подивляючи велич Божого смирення, що проявила себе через смерть на хресті, Ти, Архангеле Михаїле, з усіма небесними силами величаючи Його воскресіння та вознесіння на небо, співав: Алилуя!

7 ікос
Хоч Ти бачив безмір приниження Божого Сина на Голгофі, Ти ні хвилини не сумнівався у Його могутній Мудрості, що піднесла Його із гробу до воскресіння та небесного царювання, і сьогодні тих, які прийняли Божу любов, розп’яту на хресті і воскреслу із гробу, ти навчаєш боротися за неї, щоб бути гідними її. І за це співаємо Тобі:
Радуйся, Наставнику християн;
Радуйся, Захиснику християн;
Радуйся, охоронцю тих, які повірили в Христа;
Радуйся, помічнику тих які пішли за Христом;

Радуйся, бо Ти приклад наслідування для нас;
Радуйся, бо Ти служитель Божої слави;
Радуйся, бо Ти захисник Божої справедливості;
Радуйся, бо Ти благовісник Божої мудрості;

Радуйся, бо Ти нас захищаєш від зла;
Радуйся, бо Ти нас ведеш до Божого Милосердя;
Радуйся, бо Ти нам бажаєш добра;
Радуйся, бо Ти нас до неба ведеш;

Радуйся, Архистратиже Михаїле, полководче небесних сил!

Молитва
Немає більшого добра ані на небі, ані на землі, аніж прийняти Божу Любов і жити нею. Це зрозумів Ти, Архангеле Михаїле, коли запитав у всіх небесних мешканців: «Чи може хтось бути таким, як Бог? Чи може хтось прирівнювати себе до Нього?» і з цими словами Ти кинувся у боротьбу зі злом, яке, разом з вірними слугами Божої мудрості, ви перемогли любов’ю та вірністю Творцеві. Однак гордість лукавого та злоба його слуг не дають нам спокійно жити на землі, прославляючи Творця неба і землі, подібно до Вас. Бо живучи тут, на землі, ми мусимо пройти через ту саму боротьбу зі злом, через яку перейшли Ви. Тому просимо Вас, усі небесні сили, святі Ангели, Архангели: допоможіть нам вийти переможцями з цієї боротьби зі злом так, як Ви його перемогли! Щоб ми разом із Вами співали пісню вдячності Божому Милосердю, Божій доброті і Божій любові як тут, на землі, так і в небесному царстві на віки вічні. Амінь.

Дев’ятниця до Архангела Михаїла

Слава Тобі, Боже наш! Слава Тобі!
Царю небесний…

1 день

Розпочинаючи сьогодні свої розважання разом з тобою, Архангеле Михаїле, хочу прожити свої прийдешні дев’ять днів на більшу славу Божу, честь Преблагословенної Діви Марії, Святого Йосифа і всіх святих.
Допоможи мені, небесний Полководче, розважаючи над Твоєю вірністю Творцеві, у Тебе вчитися бути відважним та готовим завжди виконувати Божу волю зберігаючи непорушною свою віру та любов до нашого Небесного Отця. Адже ми є дітьми одного Батька, Який дарував нам вічне життя у Своїй Любові. Ти вже перейшов шлях випробовування Твоєї вірності Отцеві під час небесної боротьби. А я, живучи на землі, щойно долаю цю тернисту дорогу. Як колись Тебе, та інших небесних Ангелів, так сьогодні мене, і, ввесь людський рід, який живе на землі, спокушає лукавий своєю хитрістю до тимчасових благ, аби відвернути від Господа. Тому, щиро прошу Тебе: разом зі всіма небесними Силами не допусти, щоб лукавий радів над нами, допоможи мені завжди, наслідуючи Тебе, відважно перемагати всі його спокуси. Щоб і в моєму житті, у всіх моїх вчинках, завжди виразно лунав Твій Клич: «Хто як Бог»? Хто є кращим від нашого небесного Батька? Хто сильніше нас любить? Хто є для нас більш милосердним? Хто дарував нам життя? Хто більше, ніж Він, бажає нам добра? Тільки Він. І, тільки Йому, з Твоєю допомогою, хочу бути завжди вірним, як тут, на землі, так і в вічності. Амінь.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

2 день

Наш небесний Отець, сотворив Вас, безтілесних Ангелів, Михаїле, яснішими від сонця і небесних зір. Він дарував Вам, свобідну волю та право вибору, наповнюючи Ваші серця Своєю безмежно любов’ю. Споглядаючи Вашу красу, Його Серце раділо Вашою чистотою. Однак, бажаючи цю чистоту та любов дарувати ще комусь, Він відкрив Вам таємницю створення людини. Ви бачили, як Господь, задля дарування людському родові участі у Вашому, небесному житті, створить найчистішу Перлину Небесного Царства, Преблагословенну Діву Марію, щоб через Неї прийти у людський рід Людиною, жити між людьми і дарувати нам вічне життя з Собою.
Бачачи цей незбагненний задум Творця, Ти, Михаїле, радів Його доброті та любові, і виявив відразу свою готовність співпрацювати з Його задумом. І за це ми безмежно вдячні Тобі. Адже маємо, у Твоїй особі, непереможного захисника в боротьбі з ворогом видимим і невидимим. Тож, надіючись на Твою допомогу, ми посвячуємо своє життя небесному Отцеві прагнучи пізнати повноту Божої Любові так, як Ти Її пізнав. Щоб, разом з Тобою, ми могли завжди щиро промовляти слова молитви, дарованої нам Всевишнім.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

3 день

Збунтувався Люцифер проти задуму Небесного Отця сотворення і спасіння людського роду, і, захотів жити без Нього. Він вважав себе рівним Богові, та у своїй гордості та підступності третину небесних ангелів повів війною проти свого Творця. Бачачи його засліплення отрутою гордині Ти, Михаїле, протиставив йому всю свою відвагу, і повів за собою, вірних Отцеві Ангелів, на боротьбу із підступним ворогом. Твій полум’яний меч любові, переміг зухвальство тих, які стали демонами через свою гордість та злобу, що полонила їхні серця. І цей акт вашої свобідної волі назавжди визначив подальшу вашу долю. Сьогодні демони мучаться у безпросвітній темноті своєї злоби. А Ви, всі Небесні Сили: Святі Ангели, Архангели, Херувими, Серафими радієте повсякчасно перебуваючи в Божій Любові та в сяйві Його Святості.
Тому сьогодні, розважаючи над цією таємницею небесної боротьби, і я, наслідуючи Ваш приклад, хочу завжди бути вірним Небесному Отцеві. Однак, моя боротьба з лукавим та його слугами ще триває… Отож, я хочу приєднатися до Твого війська, Архангеле Михаїле, у цій боротьбі з вірою, що під покровом Твоїх крил, я здобуду силу та витривалість у цій нелегкій боротьбі, і, зможу разом з Тобою завжди щиро промовляти молитву.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

4 день
Коли Господь сотворив Людину і поселив її в Раю, то її чистотою і святістю раділо все небо. Однак, заздрість лукавого не могла цього стерпіти. Він, знаючи, що людина також має свобідну волю і право вибору, як колись і Ви, Архангеле, вирішив відвернути людське серце від Небесного Отця. Він нашіптував людині ті самі слова, що ними звів третину небесних сил: «Ви будете, як Бог, якщо Його не послухаєте і скоштуєте з дерева пізнання добра і зла»! І людина піддалася його спокусі… Вона використала свою волю і порушила заповіт свого Творця. Через це, по сьогоднішній день, на землі триває боротьба між добром і злом, між любов’ю та ненавистю, між покорою та гордістю. Нам дуже часто важко подолати всі спокуси лукавого і ми, засліплені, сходимо з дороги Божої Любові.
Тому і потребуємо, Архангеле Михаїле, Твоєї допомоги у цій виснажливій боротьбі. Своєю любов’ю та відвагою наповни наші серця і допоможи нам подолати всі спокуси цього світу. Адже нашим заповітним бажанням є єдність із Вами в небесному Царстві. Однак, наша воля є часто слабкою і ми легко можемо спокуситися принадами цього світу забуваючи про своє вище призначення – жити в Божій Любові. Тому, щиро просимо Вашої, небесні Сили, допомоги у цій життєвій боротьбі за наше вічне життя.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

5 день
З полум’яним мечем ти став, Архангеле Михаїле, при вході до Раю, щоб жодна скверна більше не ввійшла у нього. Ти стоїш на варті святості та чистоти, що її Господь дарував вселеній, і, пильнуєш її ревно захищаючи від нападів лукавого.
Моє серце – це також частина небесного раю. Адже Господь любить у ньому перебувати, як у Своїй святині. Але, дуже часто, через свою неміч та спокуси, я про це забуваю. Тому щиро прошу Тебе: стань із мечем непереможної Божої Любові на сторожі мого серця! Не дозволь, щоб ворог людського роду осквернював її, спокушаючи мене до гріха.
Я хочу з радістю і любовю приймати Свого Спасителя, у Пресвятій Тайні Євхаристії, до свого серця. Допоможи мені жити так, щоб мої серце і душа були чистими від будь-якої скверни, щоб Господь, наше найбільше добро, міг завжди перебувати зі мною.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

6 день
Ти, Архангеле Михаїле, разом зі всіма небесними силами, радів невимовною радістю, коли побачив здійснення задумів нашого небесного Отця через народження невинної, найчистішої дитини на землі – Пречистої Діви Марії. Споглядаючи Її життя, Ти тішився Її чистотою, добротою та святістю. Її покора не знала меж. Її любов сягала неба. Її життя серед людей – це промінь Божого світла у пітьмі людських інтриг та злоби.
Всі небесні хори співали величальну пісню небесному Отцеві за народження цієї надзвичайної Дитини.
Ви бачили, як здійснюється Обітниця Творця у житті Марії, і, прославляли Його за це своїм небесним співом. Адже тільки Ви бачили, який величний скарб отримали небо і земля у Її народженні.
Сьогодні, розважаючи над цією таємницею, моє серце наповнюється тією радістю, що існує у ваших серцях. Марія – це і мій найбільший скарб. Вона стала не тільки Матір’ю мого Спасителя, але також і моєю. Її любов, доброта і покора – це мій порятунок від зла і гріха.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

7 день
Величний, Божий воєначальнику, Твій могутній спів зі всіма небесними Хорами, наповнив небо та залунав у нічній пітьмі над Вифлеємськими полями у мить народження Божого Сина.
Слава на висотах Богові, і, на землі мир людям доброї волі!
Тим, хто має добрі наміри, хто прагне жити за Господніми заповідями, Ісус, через Своє народження від Пречистої Діви Марії, приносить не тільки мир, але і відвагу бути Його учнями.
Але, таємниця воплочення Божого Сина була настільки величною і незбагненною, що навіть небесні сили не могли її осягнути. Як це, Господь, Творець неба і землі, Батько всього, що існує, може вміститися у крихітному тілі маленької Дитини?! Направду, велике і захоплююче подих це таїнство…
В черговий раз Господь виявляє Свою невимовну любов до всього, що існує, через народження від Діви Марії.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

8 день
Історія людства нараховує багато випадків надзвичайної Божої благодаті, що пов’язана безпосередньо з Тобою, величний Полководче небесних Сил, Архистратиже Михаїле. Ти явився Ісусові Навинові перед тим, як він із вибраним, ізраїльським народом, мав увійти до обіцяної землі. Ти Святій Жанні Дарк являвся, як полководець і покровитель християн у боротьбі за незалежність рідного краю. Ти завжди спішиш із допомогою тим, хто береться за подвиг боротьби із невидимими полчищами луко ваго.
Тому ми, що живемо на землі, завжди сподіваємося на Твою допомогу, коли відчуваємо свою неміч під час боротьби із силами зла. Тож молимо Тебе, Архангеле, завжди допомагай нам, які в своєму земному житті, прагнуть Тебе наслідувати. Адже ми, як і Ти, кличемо: «Хто як Бог?» Хто може ставити себе вище нашого Творця? Кому, окрім Нього, може належати наша шана, честь і слава?
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

9 день
Під час першого дня появи Пресвятої Богородиці в Джублику, Пречиста Діва Марія разом з Тобою, Архангеле Михаїле, об’явилася дівчатам-візіонеркам зі словами: «Я прийшла допомогти!» Вже тоді, в перший день появи Пресвятої Родини, Пречиста, в Твоїй особі, Михаїле, ціле небо привела нам на поміч для перемоги лукавого, слуг та служниць його.
Однак, минуло одинадцять років з першого дня появи, і ми, немічні, загубилися у цьому світі боротьби та спокус. До сердець людей почали закрадатися сумніви, неспокій та страх за своє майбутнє, і майбутнє нашої Батьківщини. Тоді, в превеликій своїй любові до нас, Пречиста Діва Марія знову виявила до нас своє милосердя закликаючи нас молитися саме до Тебе, Архангеле, щоби Ти нам допоміг подолати всіх ворогів: видимих і невидимих наших душ і тіл, та нашого краю.
Тож виконуючи пораду нашої небесної Неньки, щиро просимо Тебе, Полководче небесних сил: стань на чолі нашого війська, захисти наш край від лютого ворога, допоможи нам подолати всі підступи лукавого бо на Тебе покладаємо всі свої надії у цю скрутну хвилину нашого життя. Амінь.
Отче наш…
Богородице Діво…
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.