Мрія про Храм Різдва Христового у Джублику втілюється у життя.

Мрія про Храм Різдва Христового у Джублику втілюється у життя.

У Джублику розгорнуто будівництво започаткованого 7 квітня 2010 року, у день Благовіщення,  нового Храму Різдва Христового.
Цей 50-ти метровий Храм, за проектом мукачівського скульптора та художника Петра Матла (автора всіх дерев’яних та мармурових скульптур, розміщених на місці появи Пресвятої Родини у Джублику) має стати центральною спорудою грандіозного за розмірами та задумами комплексу.

Впродовж 2009 року було створено макет Храму Різдва Христового у співвідношенні 1:50 із найдрібнішими деталями його зовнішньої та внутрішньої атрибутики.

Храм має вигляд грецької літери Альфи, що разом із Омегою символізують Початок і Кінець – Різдво, Смерть та Воскресіння Ісуса Христа. Споруда храму опиратиметься на дванадцять 45-ти метрових стовпів із 3-4 метровими мармуровими фігурами 12-ти апостолів, по одному на верхівці кожного, котрі розвернуті у всі боки світу.

(До речі, приблизна вартість лише одного із таких стовпів, за попередніми розрахунками, сягатиме від півтори до двох сотень тисяч у.о. Зрозуміло, що самому “Джублику” такий фінансовий тягар не понести. Але тут переконанні, що Пречиста Діва як і обіцяла через візіонерок, допоможе аби це місце справді стало місцем об’єднання християн усього світу. Знайдуться ті, хто фінансово і морально підтримають спорудження святині не дивлячись ні на що…  Sanator)

Храм матиме три входи, один із яких веде до гробу Господнього, який зверху нагадуватиме літеру Омега. Гріб Господній конструктивно здійснено у вигляді яйця, до половини заповненого водою із джерела, що б’є з-під гори. В середині Гробу Господнього – скляна підлога на воді, що стікатиме до середини храму у фонтанно-скульптурну споруду. По середині скляної підлоги, під якою освітлене дно нижньої частини «яйця», стоятиме мармуровий гріб із сидячим на ньому та скорблячим ангелом. Зверху над гробом, у верхній частині “яйця” – скляний купол, ззовні над яким фігура Воскреслого Ісуса.